Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων για συμμετοχή σε ολοκληρωμένα σχέδια πρακτικής άσκησης και μέντορινγκ (mentored internship schemes)

Είσαι φοιτητής ή απόφοιτος που ονειρεύεται να ξεκινήσει την δική του επιχείρηση αλλά δεν ξέρει από που να αρχίσει;
Είσαι επιχειρηματίας που θα ήθελε να ακούσει καινοτόμες ιδέες & να αναπτύξει κάποιο καινούριο έργο;

ΚΑΝΕ ΑΙΤΗΣΗ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΓΙΝΕ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ EDUCCKATE ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!!

15 φοιτητές/απόφοιτοι & 15 επιχειρηματίες θα συνεργαστούν μέσα από ολοκληρωμένα σχέδια πρακτικής άσκησης και μέντορινγκ (mentored internships).

Αυτή η πρόσκληση υποβολής αιτήσεων απευθύνεται σε φοιτητές/απόφοιτους & ακαδημαϊκό προσωπικό σε προγράμματα σπουδών Πολιτισμού και της Δημιουργικότητας, καθώς και σε επιχειρηματίες στους συγκεκριμένους κλάδους στην Ελλάδα, που ενδιαφέρονται να αποκτήσουν τις αναγκαίες δεξιότητες και ικανότητες μέσα από ειδική εκπαίδευση, τρίμηνη πρακτική άσκηση και μέντορινγκ (mentored internship) με στόχο την ανάπτυξη καινοτόμων προϊόντων ή υπηρεσιών με εμπορική αξία.

ΑΙΤΟΥΝΤΕΣ 15 ΦΟΙΤΗΤΕΣ ή/και ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ θα παρακολουθήσουν εκπαιδευτικά εργαστήρια επιχειρηματικότητας με στόχο να αποκτήσουν αναγκαίες ικανότητες για το ξεκίνημα και τη βιωσιμότητα της επιχείρησης τους. ΚΑΝΤΕ ΑΙΤΗΣΗ ΤΩΡΑ
15 ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ θα παρακολουθήσουν εκπαιδευτικά εργαστήρια καθοδήγησης (mentoring) με στόχο να αποκτήσουν αναγκαίες ικανότητες για να γίνουν μέντορες μελλοντικών επιχειρηματιών στον κλάδο του Πολιτισμού και της Δημιουργικότητας (φοιτητές/απόφοιτοι). ΚΑΝΤΕ ΑΙΤΗΣΗ ΤΩΡΑ
3 ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΙ θα παρακολουθήσουν τα εκπαιδευτικά εργαστήρια επιχειρηματικότητας και καθοδήγησης (mentoring) με στόχο την βιωσιμότητα του έργου μετά την επίσημη λήξη του. ΚΑΝΤΕ ΑΙΤΗΣΗ ΤΩΡΑ

ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ 14 Φεβρουαρίου, 2014 Αξιολόγηση των αιτήσεων & επιλογή των 15 φοιτητών/αποφοίτων & 15 επιχειρηματιών στην Ελλάδα.
28 Φεβρουαρίου, 2014 Τα τελικά αποτελέσματα θα κοινοποιηθούν στους αιτούντες.
Μάρτιος 2014 Εκπαίδευση για ανάπτυξη ικανοτήτων σε θέματα επιχειρηματικότητας & καθοδήγησης (mentoring).
Μάρτιος-Αύγουστος 2014 Τρίμηνη πρακτική άσκηση στις εταιρείες των επιχειρηματιών.
Ιούνιος 2014 Τελικό συνέδριο & λήξη του προγράμματος.

Λογω αυξημενου ενδιαφεροντος η προθεσμια υποβολης των αιτησεων παρατεινεται μεχρι τις 7 Φεβρουαριου 2014.

Παρακαλώ συμπληρώστε την αίτηση και, μαζί με το Βιογραφικό σας Σημείωμα, θα πρέπει να την αποστείλετε στη διεύθυνση info@knowl.gr